SİPARİŞ VE SATINALMA ŞARTLARI

Sipariş ve Satınalma Şartları

 

Sipariş Durumu ve Detayı

 

Sipariş durumunuzu ve detaylarını "Hesabım" menüsü altındaki "Siparişlerim" seçeneğinden takip edebilirsiniz.

 

 

Sipariş Durumları:

 

Ödeme Alınmıştır: Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar.

 

Onay Bekliyor: Sipariş vermiş olduğunuz ürünün stok kontrolü yapılıp; kredi kartı ile verdiğiniz siparişlerde güvenlik onayı, banka havalesi/eft ile verdiğiniz siparişlerde ödemenin yapılması sürecidir.

 

Onaylandı: Kapıda ödemeli olarak verilen siparişlerin telefon onayı ve bilgilerinin doğruluğundan sonra işleme alınmaktadır.

 

İptal Edildi: Siparişinizin stok sorunu, eksik bilgi, kredi kartı provizyon sorunu, güvenlik nedeniyle veya sizin isteğinizle iptal edildiğini belirtir.

 

Reddedildi: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde, kredi kartı doğrulamasını geçemeyen siparişlerde sistem tarafından otomatik oluşturulan sipariş durumudur.

 

İşleme Alındı: Ödeme kontrolü ve diğer kimlik bilgileri kontrol işleminden sonraki sonraki sipariş durumudur.

 

Hazırlandı: Siparişin paket haline gelmesi aşamasıdır. Eposta ile bilgi gönderilmektedir.

 

Faturalandı: Paketi hazırlanan siparişlerin faturası kesilmiştir. Kargo firmasına teslim edilmeyi beklemektedir.

 

Kargoya Verildi: Siparişinizin kargo firmasına teslim edildiğini belirtir. Kargo takip numarası e-posta adresinize otomatik 1 iş günü sonra sabah saatlerinde gelecektir. Ya da 1 iş günü sonra sipariş detayınızdan kargo takip numaranıza ulaşabilirsiniz.

 

 

Siparişinizi teslim alırken dikkat etmeniz gereken hususlar:

 

Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.

 

İnternet üzerinden satışını yapmakta olduğu tüm ürünler, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak üzere satıcı firmalardan alınması ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Firmamızdan hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur.

 

 

Kargo paketini nasıl teslim almalıyım?

 

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve kutuda herhangi bir hasar olması durumunda teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlaması yönünde uyarınız. Hasarlı kolinizi tutulan tutanakla beraber kargo görevlisine iade ediniz, Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir.

  

 

Kargo firması paketi teslim ettikten sonra kutunun ezik, yırtık veya darbeli olduğunu fark ettik ne yapmalıyız?

 

Kargo firmasının görevi internet sitemizden yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye güvenle teslim etmektir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında; kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

 

 

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

 

Kargoyla teslimi yapılan tüm siparişlerin teslimatı faturaya göre yapılmaktadır ve Faturanız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içerisinde 2 nüsha olarak size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz. Eğer faturanız, siparişinizle birlikte teslim edilmezse lütfen bize bildiriniz. Faturanızın bir kopyası aslı gibidir kaşeli olarak tarafımızdan size tekrar yollanacaktır

  

 

Kargo ve Teslimat

Siparişinizin durumunu dilediğiniz zaman üye girişi yaptıktan sonra "Hesabım" bölümündeki "Siparişlerim” sekmesinden takip edebilirsiniz. Üyeliksiz alışverişlerde ise sitemizde bulunan form aracılığı ile eposta adresiniz ile siparişinizi kontrol edebilirsiniz.

 

Ürünler, sipariş onaylandıktan sonraki üç iş günü içerisinde kargoya verilir. Saat 15:00' den sonra verilen siparişleriniz, Resmi tatil ve Bayram günlerine rastlayan siparişleriniz takip eden ilk iş günü alınmış kabul edilir. Teslimat alanımız Türkiye sınırları dâhilinde bulunan tüm il ve ilçeleri kapsamaktadır. Siparişiniz anlaşmalı olduğumuz Kargo firmaları tarafından vermiş olduğunuz teslimat adresine yollanır. Satın aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde eposta ve sms olarak bilgi gelecektir. Adresinizde bulunmamanız durumunda kargo yetkilisi tarafından, siparişinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. 3 gün içerisinde şubeye giderek ürünü teslim almazsanız paketiniz kargo şirketi tarafından şirketimize iade edilir.

 

Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için paketinizin ambalajında herhangi bir sorun var ise, teslim aldığınız an kargo yetkilisinin yanında açıp kontrol etmenizi öneriyoruz. Ürününüzde hasar olması ya da eksik ürün olması durumunda kesinlikle ürünü teslim almayınız ve kargo çalışanından tutanak tutmasını isteyerek ürünü bize geri gönderiniz.

 

Sitemizde yapılan alışverişlerde kargo ücreti “Peşin Ödeme” olarak seçildiğinde daha önceden belirlediğimiz sabit fiyatlar üzerinden hesaplanır.

 

Kargo bedelleri müşteri memnuniyeti için sabitleştirilmiştir. Kargo firmasına ödediğimiz kargo bedelleri, sitemiz üzerinden belirlediğimiz sabit fiyatlardan fazla olabilmektedir. Kargo bedelleri müşterilerimizden peşin olarak aldığımızdan bu farklılık yansıtılmamaktadır.

 

Kargo bedeli olarak “Ücret Alıcı” şeklinde seçildiğinde ise bu bedeller anlaşmalı kargo firmasının (ds) desi hesabı üzerinden hesaplanır ve paket tesliminde kargo firması personeli tarafından sizden bu bedel talep edilir.

 

Kargo ödemesi, sitemizden alışveriş yapan müşterilerimize aittir. Sitemizde bulunan üst limiti aşan alışverişlerde kargo ücretini firmamız karşılamaktadır. Kapıda ödemeli siparişlerde; ürün bedeli + kargo bedeli + tahsilat bedeli alınmaktadır. Kargo gönderim süresi ortalama 2 ile 7 gündür. İl ve ilçelere göre farklılık gösterebilir. Teslimat bölgesi haftanın belli günleri ise "mobil bölge" yerleşim yerlerine ürünler dolayısıyla geç ulaşmaktadır. Bundan dolayı doğacak sorunlardan; Kargo firması ve firmamız sorumlu değildir.

 

Kargo firmasının gecikmelerinden dolayı firmamız sorumlu değildir.